1 Ekim 2020, Perşembe
img

AA ve TRT dışındaki gazeteciler araca alınmadı

BATMAN – Batman Valiliği’nin, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu’nun Hasankeyf’te yapacağı incelemeleri takip etmek üzere davet ettiği gazetecilerden AA ve TRT muhabirleri dışındaki basın mensupları tahsis edilen araca alınmadı. Gerekçe olarak ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan geldiği belirtilen talimat yazısı gösterildi.

 
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan bugün Batman’a geldi. Havaalanında karşılanan Karaaslan ve beraberindekiler, önce Valiliği ve AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. 
 
Karaaslan ve beraberindekiler, bu ziyaretlerinin ardından yapılan Ilısu (Veysel Eroğlu) Barajı’nın altında kalan 12 bin yıllık tarihe geçmişe sahip Hasankeyf ile inşa edilen yeni yerleşim yerinde incelemelerde bulunacak. 
 
Heyetin kentteki temasları konusunda öncesinde basın yayın organlarına duyuru metni gönderen Batman Valiliği’nin heyete dair programın havaalanındaki karşılama ile başlayacağını belirttiği duyurusunda “Programı takip etmek üzere saat 09.00’da Valilik’ten araç kaldırılacaktır. Tüm basın mensuplarımız davetlidir” denildi.
 
SADECE AA VE TRT BİNDİ
 
Duyuru üzerine belirtilen saatten önce Batman Valiliği önüne giden gazetecilerden Anadolu Ajansı (AA) ve TRT muhabirleri dışındaki basın mensupları tahsis edilen araca alınmadı. Gerekçe olarak ise, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan geldiği belirtilen bu yöndeki talimat yazısı gösterildi. 
 
Fakat kararın asıl nedeninin inşa edilen yeni Hasankeyf’te tamamlanmayan çalışmalardan dolayı yurttaşların göstermesi beklenen tepkilerin kamuoyuna yansımasının önüne geçmek olduğu tahmin ediliyor.
Valilik yetkilileri, gazetecilerin kendi olanaklarıyla programı izleyebileceklerini, ancak yapılacak tüm toplantıların basına kapalı olacağını da ifade etti.
 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Davutoğlu: Devlet tıkandı

KONYA – Partisinin Konya il kongresine katılan Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın başında olduğu yeni rejim sürdükeçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir