5 Aralık 2020, Cumartesi
img

‘Geçmişin Sesi Amida Konserleri’ devam ediyor

DİYARBAKIR – DTSO’nun tarihi mekânlarda düzenlediği “Geçmişin Sesi Amida Konserleri’nin” ikincisi, Roma döneminden kalma Zerzevan Kalesi’nde dinleyicilerle buluştu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), kentin tarihi mekanlarında “Geçmişin Sesi Amida Konserleri” adıyla düzenlediği konserler dizisine devam ediyor. Hasuni Mağaraları’nda başlattığı “10 Tarihi Mekan 10 Eşsiz Konser” etkinliklerinin ikincisi farklı bir konsept ile Çınar ilçesindeki Roma döneminde kalma Zerzevan Kalesi’nde devam etti.  DTSO’nun sosyal medya hesapları üzerinden izleyiciler ile bulaşan konserde MA Müzik sanatçıları sahne aldı.

Konserde enstrüman olarak piyanoya yer verilirken, Klasik Batı Müziği’nden ezgilerin yanında yerel ezgiler de piyano eşliğinde Ma Müzik sanatçıları tarafından seslendirildi. Konsere ayrıca Zazaki ve Kurmanci eserler seslendiren Mikail Aslan büyük renk katarak Tahsin Taha’nın “Seyrana” eserini seslendirdi. Gün doğumunda klasik müzik dinletisi ile başlayan konser, gün batımında piyano eşliğinde ezgi ve klamların seslendirilmesi ile tamamlandı.

Halen devam eden konsere şu linklerden ulaşılabilir:

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

‘Bêrû’ Kürtçe tiyatro oyunu Urfa’da da yasaklandı

URFA – Urfa Barosu, yarın baro konferans salonunda sahnelenecek olan “Bêrû” adlı Kürtçe tiyatro oyununun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir