20 Ocak 2021, Çarşamba
img

HDP Kadın Meclisi: Tacizcilerin uykuları kaçacak

ANKARA – Sosyal medyada tacizleri, şiddet faillerini ve şiddet faillerini güçlendirenleri teşhir eden Metoo Hareketi’ne ilişkin açıklama yayımlayan HDP Kadın Meclisi, “Susacak olanlar kadınlar değil, faillerdir, kadınların değil, tacizcilerin uykuları kaçacak” diye belirtti.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, sosyal medyada “Bir kadına daha zarar verme diye şiddetini ifşa ediyorum” ve “Uykuların kaçsın ben ne zaman ifşa edileceğim diye” diyerek “Uykuların kaçsın” etiketi ile tacizleri, şiddet faillerini, şiddet faillerini güçlendirenleri teşhir eden Metoo (Bende) Hareketi’ne ilişkin yazılı açıklama yayımladı.
 
Sosyal medyada yayımlanan mesajlara dikkati çekilen açıklamada, “Günlerdir erkek şiddetine, taciz ve tecavüze maruz kalan kadınların sosyal medya paylaşımlarına tanıklık ediyoruz” denildi. Kadınların dayanışması ve örgütlülüğü ile eylemin isyana dönüştüğünün altı çizilen açıklamanın devamında şunlar belirtildi: “Kadın dayanışması ve örgütlülüğü sayesinde bir isyana dönüşen bu eylem ile bir kez daha gördük ki on binlerce kadın; ismi, sıfatı, statüsü ne olursa olsun erkeklerin tacizine ve şiddetine maruz kalıyor. Bununla beraber tacizcileri ifşa eden kadınlar, hedef haline getiriliyor, saldırıya uğruyor, tehdit ediliyor.
 
Biz kadınlar biliyoruz ki; taciz, tecavüz ve erkek şiddetine karşı başlatılan eylemler, erkek egemen iktidarların baskı politikalarıyla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, sosyal medyada yapılan saldırılarla kadınlara susmaları dayatılıyor.
 
KADININ BEYANI ESASTIR
 
Bizler HDP Kadın Meclisi olarak taciz, tecavüz ve erkek şiddetine karşı Meclis’te, sokakta, evde, fabrikalarda, atölyelerde yani; bulunduğumuz her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz. ‘Kadının beyanı esastır’ ilkesini düstur edinmiş kadınlar olarak kadına yönelik şiddetle mücadelede iktidarın çözümsüz politikalarına karşı kadın özgürlükçü politikamızı haykırmayı; kadını değil, faili aklayan erkek yargının karşısında gerçek adaleti savunmayı sürdüreceğiz.
 
SUSACAK OLAN FAİLLERDİR
 
Başta erkek şiddetine maruz kalan kadınlar olmak üzere; tüm kadınlar şunu bilsin ki biz HDP’li kadınlar sizin yanınızdayız. Erkek şiddeti karşısında sessiz kalmayan her kadının yanındayız ve mücadelemizden asla geri adım atmayacağız. Kadınları hedef gösterenlere de şunu söylüyoruz; susacak olanlar kadınlar değil, faillerdir, kadınların değil, tacizcilerin uykuları kaçacak!”
 
  
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Batman’da hamile kadına saldırı

BATMAN – Batman’da kaldırımda yürüyen hamile kadın, bir erkeğin saldırısına uğradı.   Batman’ın Bahçelievler Mahallesi’nde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir