6 Mart 2021, Cumartesi
img

İşten çıkarılan işçilerin sayısı 187’ye ulaştı

İZMİR – MHP’li Aliağa Belediyesi’nde, bugün 8 işçinin daha işine son verilmesiyle 31 Mart’tan bu yana işten çıkarılanların sayısı 187’ye ulaştı. İşten çıkarılanlar belediye önünde yaptıkları eylemde baskılara karşı direnmeye devam edeceklerini belirtti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından işçi kıyımına giden İzmir’in MHP’li Aliağa Belediyesi’nde bugün 8 işçinin daha görevlerine son verildi. Yapılan bu işten çıkarmalarla birlikte seçimlerin ardından işten çıkarılanların sayısı 187’ye ulaştı.

Bunun üzerine bugüne kadar işlerine son verilen işçilerin bir bölümünün katılımı ile belediye binası önünde basın açıklaması yapıldı. 

Açıklamada konuşan çalışanların örgütlü olduğu Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Şube Sekreteri Deniz Şahin Gümüştekin, 31 Mart’ta ikinci kez seçilen Belediye Başkanı Serkan Acar’ın belediyenin borcunu yüzde 700 artışla 35 milyondan 250 milyona çıkarttığını hatırlattı.

187 işçinin ‘teknolojik gelişme ve ekonomik yetersizlik’ bahane edilerek işlerinden çıkarıldığını belirten Gümüştekin, Belediye Başkanı Acar’ın tüm sendikalı çalışanların iş akitlerini feshetmesinin ardından sendikalı işçi kalmadığı gerekçesiyle sendika yöneticisi ve işyeri temsilcilerini de işten attığını ifade etti. Sendika yöneticisi, baskılara karşı direnmeye devam edeceklerini belirtti.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

‘Yoksulluk yok diyen bizi görsün’

ANKARA – Ankara’nın buz kesen soğuklarında doğalgaz bağlayacak paraları olmadığı için kurdukları odun sobası “duman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir