5 Aralık 2020, Cumartesi
img

Leyla Güven: Varız ve güçlüyüz

ADANA – Adana’da kadınlarla bir araya gelen DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, özgürlüğün mücadeleyle elde edileceğini belirterek, “Kadınlar olarak varız, güçlüyüz” dedi.
 
Adana’da Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, “Em xwe diparêzin” kampanyası kapsamında kadın buluşması gerçekleştirdi. HDP Yüreğir İlçe Örgütü binasında gerçekleştirilen buluşmaya, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven de katıldı. HDP ve TJA bayraklarıyla süslenen salona, “Em xwe diparêzin” pankartı asıldı. 
 
Buluşmaya, Barış Anneleri başta olmak üzere çok sayıda kadın katıldı. Saygı duruşuyla başlayan buluşmada DTK Eşbaşkanı Leyla Güven konuştu.
 
‘ÖZGÜRLÜK MÜCADELEYLE GELİR’
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecride dikkat çeken Güven, tecridin Öcalan şahsında kadınlar üzerinde de sürdürüldüğünü belirtti. Kadınların vereceği mücadeleyle tecridin kırılacağını ifade eden Güven, kadınların verdiği mücadeleyle irade sahibi olduklarını söyledi. Güven, siyasi iktidarın kadınlara yönelik baskı ve politikalarına değinerek, “Her şeyin güzel olması için öncelikle kadınların özgür olması gerekir. Bu da mücadeleyle olur” dedi. 
 
TJA’nın “Em xwe diparêzin” kampanyasına da değinen Güven, her yerde kadınlarla bir araya gelerek, tüm saldırılara karşı kendilerini nasıl savunacaklarının anlatıldığını belirterek, “Biz varız, güçlüyüz, kadınız” diye belirtti. Kadın mücadelesinin önemine dikkati çeken Güven, tüm kadınları bulundukları alanlarda kendi özsavunmalarını geliştirip, mücadeleye çağırdı.
 
Katılımcı kadınların konuşmalarının ardından buluşma, müzik dinletisiyle sona erdi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Kelebeklerle yeni bir dünyaya!

İSTANBUL – Erkek yasaları ve cinsiyetçi politikalarla faşizmin kıskacına alınmaya çalışılan kadınlar, yıl boyunca farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir