20 Ocak 2021, Çarşamba
img

MHP’den Diyanet’in eleştirilmesine tahammülsüzlük

ANKARA– MHP Milletvekili Yaşar Yıldırım, “Diyanetin eleştirilmesi Haçlılara yardımdır” dedi. Yıldırım’ın sözlerine tepki gösteren HDP Milletvekili Hüda Kaya ise, “Diyanet tartışılmaz değildir. Kaldı ki peygamberlik, elçiler bile eleştirilmiştir” yanıtını verdi.

Meclis Genel Kurulu’na görüşmeleri devam eden 2021 yılı bütçesine ilişkin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na gelen eleştirilere tepki gösteren MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, “Bazı kurumların eleştirilmesinde hiç fayda yoktur. Bu kadar Haçlı üzerimize gelirken, bu Haçlılarla mücadelede en önemli kurum olan Diyanetin eleştirilmesi Haçlılara yardımdır, Haçlılara destektir” dedi.

‘PEYGAMBERLİK BİLE ELEŞTİRİLMİŞTİR’

Yıldırım’ın sözlerinin ardından konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Diyanet de ve devlete ait herhangi bir kurum da tartışılmaz değildir. Kurumlar, ilahî kurumlar değildir; altmış yıllık laik sistemin kurumlarından bir tanesidir. Kaldı ki peygamberlik, elçiler bile eleştirilmiştir, ikaz edilmişlerdir. Bu anlamda, yanlış yapılıyorsa eleştiri hakkı her zaman olacaktır. Kaldı ki bütün elçiler de mücadele ettikleri dönemlerde hep Allah adına ahkâm kesen dinci sınıflarla mücadele etmişlerdir. Bunun dikkate alınmasını istiyorum” dedi.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Baş: Kurkut’un annesi ağlar katili koruyanlar ‘oh’ çeker

ANKARA – TİP Genel Başkanı Erkan Baş, HDP’yi hedef alan İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki göstererek, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir