14 Nisan 2021, Çarşamba
img

Perihan Pulat karanfillerle anıldı

ANKARA – Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Ankara eylemlerinin simge ismi Perihan Pulat, polis tarafından darp edildiği yerde karanfillerle anıldı. 
 
Tedavi gördüğü hastanede 2 Mart’ta yaşamını yitiren Ankara eylem ve direnişlerinin simge ismi Perihan Pulat için yapılmak istenen anma, polislerce engellendi. Demokratik kitle örgütü temsilcileri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP Ankara İl Eşbaşkanı Vezir Çoşkun Parlak, Şair Ahmet Telli ve çok sayıda kişinin katıldığı anma etkinliğinde, polis açıklama yapılmasına izin vermedi. Engelleme üzerine grup, Pulat’ın polis tarafından darp edildiği yere karanfiller ve barış amblemi bıraktı. 
 
Anma etkinliği, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Genel Merkezi’nde Pulat’ın mücadele hayatı üzerine düzenlenen söyleşi ile devam etti. Saygı duruşuyla başlayan anmada, Pulat’ın demokratik eylemlerde çekilen görüntülerinden oluşan sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra arkadaşları söz alarak Pulat’ı anlattı.
 
Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun, her haksızlığa karşı sokakta olan Pulat’ın polisin şiddetine maruz kaldıktan sonra kendini toparlayamadığını söyledi. 
 
‘YAŞAYANLARA ÖLDÜ DENİLMEZ’
 
Pulat’ın ölmediğini söyleyen KHK’li direnişçi Mahmut Konuk ise “Bazı insanlara öldü denilmez, yaşadı denilir” şeklinde konuştu. Konuk, Pulat’ın mücadelesinin herkese anlatılması gerektiğini söyledi. 
 
Anma etkinliği, Pulat anısına okunan şiirlerle sona erdi.
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

MEBYA-DER Eşbaşkanları tutuklandı

DİYARBAKIR- MEBYA-DER gözaltılarında sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 13 kişiden 5’i tutuklanırken, 8 kişi ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir