28 Ekim 2020, Çarşamba
img

TTB: Çocuklarımızın hayatı için kreş istiyoruz

ANKARA – Kovid-19 nöbetine giderken 2 çocuğunu bıraktığı evde çıkan yangında kaybeden Fatma İçuz’e ilişkin yazılı açıklama yayımlayan TTB Merkez Konseyi, “Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz” diye belirtti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, çalıştığı hastanede koronavirüs (Kovid-19) nöbetine giderken 2 çocuğunu bıraktığı evde çıkan yangında kaybeden Fatma İçuz’e ilişkin yazılı açıklama yaptı. “Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz” denilen açıklamada hemşire Fatma İçuz’e, eşine ve yangında yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dilendi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Yaşanan bu olay bir kez daha biz kadınların, ana-babaların çocuklarıyla yalnız bırakıldığımızı, çocuk bakım sorumluluğunun üstesinden tek başımıza, kendi yarattığımız olanaklarla geldiğimizi gösterdi.

Bizi işe alanların emeğimizi kullanırken çocuklarımızın bakımıyla ilgilenmediklerini ve çözümü tek tek her anne babaya bıraktığını çok acı bir biçimde ortaya koydu. Artık her anne baba işe giderken daha çok endişeli olacak. Çok çocuk doğurun diyenlerin doğurduğunuz çocuklarla hiç ilgilenmediklerini bir kez daha gösterdi.

‘GÜVENLİ ORTAM HAKKIMIZ VAR’

Hepimizin çocuklarımızı güvenli ortamlarda büyütme, işimize giderken güvenli ortamlara emanet etme hakkımız var. Elimizden alınan kreşler ve çocuk bakım evleri, ihtiyacımıza uygun olarak tekrar açılmalıdır. Bütün kreşler, insan sağlığına çocuk gelişimine uygun biçimde düzenlenmelidir.

Tüm çalışan anne babaların gözlerinin arkada kalmayacak biçimde çocuklarını emanet edebilmesi için gereken düzenlemelerin bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Bayat’ta ahşap bir evde iki gün önce meydana gelen yangın, ardından bitişikte bulunan 2 eve sıçramıştı ve 3 ev kül olmuştu. Yangında, Ömer Çetin ve torunları Elif Naz ile Ela Çetin, ilçede hemşire olan Fatma İçuz’un çocukları Yusuf ve Elif İçuz’un cansız bedenine ulaşılmıştı.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Diyarbakır’da bir hemşire koronadan yaşamını yitirdi

DİYARBAKIR – Dicle Üniversitesi Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü hemşiresi Leyla Çiçek, koronavirüsten yaşamını yitirdi. Diyarbakır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir