5 Aralık 2020, Cumartesi
img

Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda yeni görevlendirme

HABER MERKEZİ– TİHV Yönetim Kurulu, Şebnem Korur Fincancı’nın görevini devretmesi ardından TİHV başkanlığı görevini Metin Bakkalcı’nın üstleneceğini duyurdu.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Yönetim Kurulu, yaptıkları yazılı açıklama ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı seçilen Şebnem Korur Fincancı’nın TİHV başkanlığını devrettiğini duyurdu.

Buna göre TİHV başkanlığı görevini Metin Bakkalcı, Genel Sekreterlik görevini ise Coşkun Üsterci üstlenecek.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“15 Kasım 2020 tarihinde çevrimiçi (online) olarak yapılan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Yönetim Kurulu toplantısında sevgili başkanımız Şebnem Korur Fincancı, yakın bir zamanda Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanlığı’nı da üstlenmiş olduğu için artan iş yoğunluğu ve sorumlulukları nedeniyle TİHV Başkanlığı görevini kendi isteği ile devretme önerisinde bulunmuştur.

Sevgili başkanımızın üstlendiği yeni görev ve sorumlulukları tüm vakıf ortamı için büyük bir onur ve gurur vesilesi olmasına karşın yönetim kurulumuz tarafından üzüntüyle karşılanan bu öneri, sevgili başkanımızın iradesine duyduğumuz saygı gereği -yönetim kurulu üyeliği devam etmek koşuluyla- oybirliği ile kabul edilmiştir.

Yönetim Kurulumuz, bu gelişmenin vakfımızın çalışmalarında olası bir aksaklık ve kesintiye yol açmaması için 2021 Haziran ayında yapılması öngörülen seçimli Kurucular Kurulu toplantısına kadar TİHV Başkanlığı görevinin Metin Bakkalcı, Genel Sekreterliği görevinin ise Coşkun Üsterci tarafından üstlenmesine oy birliği ile karar vermiştir.

11 yıl boyunca vakfımızın başkanlığını büyük bir özveri ve son derece başarı ile yürüten, tüm zorlukları cesaretle göğüsleyerek bizlere örnek olan, TİHV’i ülke içinde ve dışında başarıyla temsil ederek saygınlığını arttıran, insan hakları mücadelesinde öncü çalışmalara imza atan sevgili mücadele arkadaşımız Şebnem Korur Fincancı’ya en içten teşekkürlerimizi sunar, yeni görevinde sonsuz başarılar dileriz.”

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Malatya’da 9 siyasetçi tahliye edildi

MALATYA – Malatya’da DTK soruşturması kapsamında tutuklanan 9 kişi tahliye edildi. Malatya’da 10 Ekim’de Demokratik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir