5 Aralık 2020, Cumartesi
img

Ümit Özdağ partisinden ihraç edildi

ANKARA – İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, oy birliği ile İyi Parti’den ihraç edildi.
 
İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ’cü” imasında bulunduğu gerekçesiyle parti teşkilatlarının talebi doğrultusunda disipline sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihraç edildiğini açıklandı. Kararın oy birliğiyle alındığı belirtildi.
 
İyi Parti’den yapılan açıklama şu şekilde: “İyi Müşterek Disiplin Kurulunun 16.11.2020 tarihli toplantısında gündeme alınan İYİ Parti Kurucu Üyesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın eylemlerinin; İyi Tüzüğü’nün 76/D maddesinde düzenlenen; a) İnsan hakları, demokrasi ve hukuk devleti gibi en temel ilkeleri yok sayıcı davranış ve eylemlerin içerisinde bulunmak ve  l) Genel Başkan, Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Danışma ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile İYİ Parti milletvekilleri ve belediye başkanları aleyhinde sosyal medyadan, yazılı veya görsel basın yolu ile asılsız iddialarda bulunmak ve bunları tekrarlamak”, hükümleri kapsamında olduğu tespit edilerek soruşturulanın İyi Parti Tüzüğünün 76/D-a ve l maddeleri gereğince İyi Parti üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere kesin olarak çıkarılmasına Müşterek Disiplin Kurulu tarafından oy birliği ile karar verilmiştir.”
 
Özdağ, son olarak İyi Parti yönetiminin, “HDP ile gizli anayasa görüşmeleri yürütmekte” olduğu iddialarında bulunmuştu.  Özdağ ayrıca AKP ile İyi Parti arasında da bir süredir gizli yeni anayasa çalışması olduğunu ileri sürmüş ve İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener her iki iddiayı da yalanlamıştı.
 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Erdoğan protestoların gölgesinde Kuzey Kıbrıs’ta

HABER MERKEZİ– Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli görüşmeler ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Kuzey Kıbrıs’a gitti. Protestoların gölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir