20 Ocak 2021, Çarşamba
img

UNEP İklim Zirvesi öncesi raporunu açıkladı

İSTANBUL – BM Çevre Programı, İklim Zirvesi öncesi küresel ısınma ile ilgili hazırladığı raporu açıkladı.

Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı (UNEP), BM İklim Zirvesi öncesi küresel ısınma ile ilgili hazırladığı raporu açıkladı. Küresel ısınmayla mücadele için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği vurgulanan raporda, Kovid-19 salgını nedeniyle sera gazı emisyonlarının azalmasına ve uluslararası toplumun verdiği sözlere rağmen küresel ısınmanın bu yüzyılın sonuna kadar 3 derecenin üstüne çıkacağı tahmininde bulunuldu. 
 
YEŞİL PERSPEKTİF ÖNERİSİ 
 
Raporda çevre dostu enerjilere ve ağaçlandırmaya yönelme çağrısında da bulundu. Çevre dostu ekonomiyle ilgili planların da İklim Anlaşlaması’na dahil edilmesi istenilen raporda,  dünya nüfusunu oluşturan zenginlerin yoksulların iki katından fazla sera gazı ürettikleri de vurgulandı. UNEP Başkanı Inger Andersen, küresel ekonominin canlanmasının “yeşil” bir persfektifle planlanması gerektiğini ifade etti. 
 
12 Aralık 2015’te imzalanan Paris İklim Anlaşması’nda Türkiye, anlaşmaya imza attı ancak onay sürecini tamamlamayan sekiz ülkeden biri.
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

NKP: Doğayı sermayeye peşkeş çekeceklerini söylüyorlar

MERSİN – NKP, Meclis’te görüşülen Torba Kanun Teklifinin kamusal hiçbir yararının olmadığını belirterek, “Açık biçimde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir