20 Ocak 2021, Çarşamba
img

Zrîng’ın 9’uncu sayısı çıktı

AMED – Kürtçe çizgi dergisini Zrîng’ın 9’uncu sayısı “Kürtçe anlıyorum ama konuşamıyorum”  kapağıyla çıktı.

Aylık olarak çıkan ve pandemi nedeniyle bir süre yayınına ara veren Kürtçe çizgi dergisi Zrîng’ın 9’uncu sayısı çıktı. “Kürtçe anlıyorum ama konuşamıyorum”  kapağıyla yayınlanan derginin Aralık sayısında, yazar ve çizerler, “sokağa çıkma yasaklarına, ekonomik kriz, Kemal Kurkut davası, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı veriler” gibi birçok konuya dikkati çekiyor. Her yeni sayıda farklı yazar ve çizerlerle çıkan derginin bu sayısında ise Smaîl çizimiyle, Metin Mar ise yazısıyla yer alıyor. 
 
ÇİZİMLER VE YAZILAR
 
Dergide, Eşref Mumcu’nun, “Mexlûqatên Eşref”, “Tirşik”, “Sosretîk”, “Melle”, “Tabletên Beredayî”, “Evînên Sist”, “Dîkê Qoqo”; Zehra Doğan’ın, “Xaltika Necîma”; Mahmut Erbey ve Mustafa Yaman’ın, “Xeto” ve “Bê Welle”; Bünyamin Karakoç’un, “Dîtin û Gotin”; Hebûn’un, “Belengaz Behrî”; Zindan’ın, “Hemed” ile Micheal Erdman, Erceren ve Kubîlay Odabaş’ın çizimlerine yer verildi. 
Yine dergide, Şêx Zubêr’in “Manifesto”; İkram Balekani’nin, “Kurd dibêjin CAŞ!”, Ozgur Amed’in “Qûna Tazî Behrê Dixwazî”; Mem Aliyê Kamûr’un, “Durûtî”; Metîn Mar’ın “Merheba Zirîng” ve Azad Kuti’nin “Meselokên Me” başlıklı yazıları bulunuyor. 
 
Okuyucular, Zrîng dergisini kitapevleri ve bayilerden temin edebilir. 
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Uluslararası İzmir Mizah Festivali başlıyor

İZMİR –  Bu yıl ilk kez uluslararası boyutta düzenlenen İzmir Mizah Festivali, İzmirTube kanalından çevrimiçi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir